Ako funguje solárna sprcha? Skvelý eko pomocník do vašej záhrady

Chcete predĺžiť čistotu vody vo vašom bazéne, príjemne sa v lete osviežiť alebo ušetriť na ohreve vody? V tom prípade by ste si mali zaobstarať solárnu sprchu. Uvidíte, že sa z nej rýchlo stane váš praktický pomocník.  

Solárna sprcha je pomerne lacným a ekologickým záhradným doplnkom, ktorý sa vám odvďačí skvelou službou počas letnej sezóny. Pozrite sa, aké sú jej najväčšie výhody: 

Čistota bazéna 

Ak vlastníte bazén, určite viete, že jednou z najdrahších položiek je práve voda, v ktorej sa kúpete. Udržať ju čistú si vyžaduje určité znalosti a pomôcky, o ktorých si môžete prečítať viac v našom staršom článku. Pomôcť vám však môže aj záhradná sprcha, ktorou zo seba pred vstupom do bazéna zmyjete zvyšky kozmetických produktov, prachu a mastnoty. Postaráte sa tak o to, že tieto neželané častice neskončia vo vašom bazéne.  

Letné osvieženie 

Nemáte bazén? Nevadí. Záhradná sprcha pre vás môže byť príjemnou a lacnou náhradou. Po ťažkej práci na záhrade, po opaľovaní alebo len počas horúceho letného dňa sa v nej môžete kedykoľvek osviežiť a dopriať si tak malý záhradný wellness. Sami určite viete, že človek sa na záhrade zapotí raz dva a solárna sprcha po ruke tak vie byť skvelým pomocníkom. Využijete ju od jari až do jesene, teda počas celej záhradnej sezóny. 

Teplá voda grátis 

Vďaka solárnemu ohrevu získate so záhradnou sprchou teplú vodu zadarmo bez použitia elektrickej energie. Nezaplatíte tak ani cent navyše a poďakuje sa vám aj životné prostredie. Na sprchovanie môžete použiť horúcu aj vlažnú vodu. Väčšina spŕch umožňuje teplotu vody regulovať pomocou klasickej zmiešavacej pákovej batérie, podobne ako doma v kúpeľni. Nemusíte sa tak báť, že by bola teplota príliš horúca či naopak studená.  

Ako vlastne solárna sprcha funguje? 

Ako sme už spomenuli, solárna sprcha funguje na jednoduchom princípe solárnej energie. Obsahuje zásobník, v ktorom sa voda pôsobením slnka postupne ohrieva. Ohrev podporuje použitý materiál a čierna farba zásobníka. Najvyššia dosiahnutá teplota vody je bežne až okolo 60 °C, čo je naozaj už pomerne horúca voda. Všetko, čo k tomu potrebujete, je vybrať si vhodný model záhradnej sprchy a pripojiť ju na zdroj vody alebo na záhradnú hadicu, ktorou naplníte nádrž sprchy. 

 Záhradná solárna sprcha 

Na trhu dnes nájdete množstvo modelov solárnych spŕch, či už pevných alebo prenosných modelov. Kvalitnú sprchu kúpite za cenu už okolo 100 eur. Vyberte si z našej ponuky a v prípade potreby sa s nami neváhajte poradiť pri výbere. Prajeme vám príjemne osviežujúce chvíle strávené na vašej záhrade.